Post 21 cze 2015, o 18:27

Steve Whitton - "Sacred - Anielska Krew"

Obrazek
Sacred - Anielska Krew
Kroniki Ancarii 1

Autor: Steve Whitton
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 320
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2008
Typ: Fantasy

Na początku światem rządził chaos. Ciemne moce siały postrach plując ogniem i krwią. Do czasu gdy starzy bogowie wygnali je z Ancarii. Od tamtej pory hordy zła najeżdżają krainę próbując ją odzyskać.
W Ancarii władanej przez króla Aarnuma I na niektórych terenach panuje dobrobyt, na innych bieda i mróz. Do tych ostatnich należy wioska Moorbrook - prześladowana przez bestię, której okrucieństwo zatrważa nawet najstarszych.
Ostatnią nadzieją przerażonych mieszkańców jest Zara - wampirzyca, której chęć czynienia dobra nieustannie toczy walkę z przejmującym głodem krwi.


BishoYo: Na internecie spotkałem się raczej z większością negatywnych opinii na temat tej książki. Bardzo chciałem ją mieć w swojej kolekcji ponieważ tytuł Sacred to tytuł znanej gry komputerowej. Nigdy nie grałem w Sacred i być może dlatego moja opinia różni się od znawców tematu i krytyków książkowych jakimi są gracze w Sacred. Ja podszedłem do książki jak do każdej książki fantasy którą przeczytałem i spędziłem przy niej miło czas. Szybko zleciało jak ją przeczytałem i mogę powiedzieć że mi się podobała. Historia w niej zawarta wciągnęła mnie i szkoda że nie ma kolejnej części bo na pewno bym po nią sięgnął. Polecam ludziom którzy lubią czytać książki fantastyczne i nie porównują tego co jest w książce z grami. Moim zdaniem jakby w książce była historia z gry to nie miałoby co nas zaskoczyć a tu prosze. Ocen nie wystawiam ale dla mnie jest na plus.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic