Post 24 lip 2015, o 15:15

Ian Cameron Esslemont - "Noc Noży"

Obrazek

Noc Noży

Autor: Ian Cameron Esslemont
Wydawnictwo: Mag Wydawnictwo
Liczba stron: 362
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2007
Typ: Fantastyka

Ian Cameron Esslemont jest współtwórcą świata Malazańskiej Księgi Poległych. Bestsellerowej serii fantasy, autorstwa Stevena Eriksona. Akcja Nocy noży rozgrywa się w świecie Malazu i jest debiutem literackim Esslemonta.

Imperium zawdzięcza mu nazwę, ale obecnie miasto Malaz jest jedynie sennym, prowincjonalnym portem. Nadeszła jednak noc, gdy mieszkańcy zabarykadowali drzwi i zamknęli szczelnie okiennice. Księżyc Cienia, który zdarza się raz na pokolenie, przyniósł ze sobą demoniczne ogary i inne, jeszcze groźniejsze istoty.

Z ową nocą wiąże się również proroctwo zapowiadające powrót zaginionego od kilku lat cesarza Kellanveda. Gdy różne frakcje walczą o tron imperium, Księżyc Cienia sprowadza na wyspę znacznie bardziej obcą i starożytną siłę, pragnącą zdobyć ją szturmem. To starcie rozstrzygnie o losach Malazu i całego świata.


BishoYo: Jedna z pierwszych książek fantasy jakie przeczytałem. Wciągnęła mnie strasznie. Posiada bardzo ciekawą historię, która powinna wciągnąć każdego fana tego gatunku.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic