Post 10 lip 2015, o 12:29

Paweł Siedlar - "Opowieści okrutne"

Obrazek

Opowieści okrutne

Autor: Paweł Siedlar
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 302
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2006
Typ: Grozy, Fantastyka

W tej książce spotkamy wszystkie sytuacje towarzyszące literaturze grozy: atmosferę niepokoju, tajemne znaki i materializacje, hipnotyczne wizje oraz teleportacje. Autor żongluje literackimi rekwizytami z biegłością równą sztukmistrzom XX wieku. Sytuacje okrucieństwa kreuje Siedlar dawkując swoim czytelnikom atmosferę suspensu rodem z filmów Hitchcocka; a to zagubiony w śnieżycy autobus przekracza granice światów, to znów w pustym, wypalonym domu odżywają dawne wydarzenia, wnikając w Twoją podświadomość i odciskając swoje piętno. Kiedy zechcesz oderwać się na moment od sytuacji piętrzących się w wyobraźni do granic strachu, znienacka dopadnie Cię hipnotyczny wzrok czarnego psa. Teraz On przejmuje nad Tobą władzę i nie wiesz już naprawdę, kto kogo obserwuje? To „książka z dreszczykiem” dla dociekliwych, wrażliwych i niespokojnych duchem poszukiwaczy emocji z odrobiną angielskiego humoru.

BishoYo: Nie wiedziałem w jakiej kategorii tą książkę umieścić. Niby grozy ale sporo w niej scifi i fantastyki. Pierwszy raz czytałem coś podchodzącego pod gatunek horror więc mogę się nie znać, ale książka raczej bez fajerwerków. O ile pierwsze opowiadanie mnie wciągnęło i historyjka podchodząca pod horror z ciekawą tajemnicą, to kolejne opowiadania już nie dały rady przebić pierwszego. W każdym było wiadomo od początku co i kto więc brak jako takiej tajemnicy. Oczywiście jakaś tajemnica była no ale bez fajerwerków. Ogólnie książka warta przeczytania, ale mogła by być ciekawsza ;)
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic