Post 1 cze 2015, o 11:27

Metoda Direct TxTKiedy zmienimy coś w jakimś pliku tekstowym to chcielibyśmy na pewno sprawdzić jak wygląda Diablo 2 z wprowadzoną przez nas zmianą. Ja sugeruje w folderze z Diablo 2 trzymać folder z wszystkimi plikami, które edytujemy. Oczywiście ścieżka dostępu musi być prawidłowa jak w plikach MPQ np. dla obrazków przedmiotów wygląda to tak:

…\Diablo II\Data\Global\Items\”obrazki przedmiotów”

Dla plików tekstowych natomiast tak:

…\Diablo II\Data\Global\Excel\”pliki txt”

Oprócz tego potrzebujemy pliku, którym będziemy odpalać Diablo 2. Tworzymy sobie skrót do pliku, którym włączamy grę, w przypadku czystej gry niech to będzie plik "game.exe". Klikamy na skrót prawym klawiszem myszy i wybieramy właściwości. Tam w okienku "element docelowy" dopisujemy:

-direct –txt

Powinno to wyglądać tak:

“X:\Diablo II\game.exe” –direct -txt

Tym plikiem odpalamy zmodyfikowaną grę. Ta metoda nazywana jest metodą direct txt.

Do skrótu możemy dodać także parametr "-w" co sprawi, że gra będzie otwierała się w oknie.

Odpalając grę tą metodą w folderze z plikami tekstowymi (Data\Global\Excel\) stworzą nam się pliki z rozszerzeniem BIN, które czyta gra i które możemy sobie wrzucić do plików MPQ.Dopisek -direct: Sam dopisek -direct powoduje odczyt z folderu Data ale nie czyta plików txt i nie tworzy nowych plików bin. Można stosować z gotowymi plikami bin w folderze Excel których nie chcemy zmieniać.

Dopisek -w: Dodatkowy dopisek -w powoduje otwarcie gry w oknie a nie na pełnym ekranie.


Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic