Post 13 lip 2015, o 13:53

"Warhammer 40000 - Armageddon"

Obrazek


Warhammer 40000
Armageddon


Warhammer 40,000: Armageddon to turowa strategia wojenna osadzona w uniwersum popularnego figurkowego bitewniaka. Grę opracowało studio Slitherine.

Kampania rozgrywa się na przestrzeni ponad trzydziestu misji oraz dodatkowych pięciu treningowych scenariuszy. Opowieść jest do pewnego stopnia nieliniowa, a podjęte decyzje mogą zmienić bieg wydarzeń i skierować nas na alternatywne mapy. Fabuła opowiada o wojnie między dwiema frakcjami. W skład pierwszej z nich wchodzą Kosmiczni Marines z zakonów Ultramarines, Blood Angels i Salamanders wspomagani przez żołnierzy gwardii imperialnej z legionu Armageddon Steel. Drugą stroną konfliktu są armie orków dowodzone przez Ghazghkulla Thraka. Kampania pozwala rozegrać całą wojnę o planetę Armageddon – od lądowania na jej powierzchni armii zielonoskórych, aż po ostateczne zwycięstwo Imperium.

W Warhammer 40,000: Armageddon znalazło się ponad sto typów jednostek. Każda z nich posiada własne atrybuty i umiejętności, opisane w ramach dwudziestu współczynników. Autorzy przygotowali rozbudowany taktycznie system walki, który bierze pod uwagę takie aspekty jak ukształtowanie terenu, pogoda oraz morale uczestników bitew. Nie zabrakło elementów RPG - między bitwami możemy rozwijać umiejętności postaci oraz ulepszać ich ekwipunek. Zabawę rozbudowuje zestaw narzędzi moderskich, pozwalających na łatwe tworzenie nowych misji.

Gra nie oferuje opcji zagrania orkami w kampanii, możemy nimi za to pokierować w trybie multiplayer. Rozgrywki sieciowe toczone są oddzielnych mapach, zaprojektowanych specjalnie z myślą o potyczkach między graczami.

Źródło


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


BishoYo: Właśnie ukończyłem kampanię złożoną z 3 aktów. Świetna gra. Bardzo dobrze wspominam grę Final Liberation a Armageddon jest prawie identyczna. Brakuje mi tu jedynie dźwięków wydawanych przez jednostki w momencie jak się je wybiera bo tu mamy ciszę. Pomijając ten szczegół gra jest super. Od razu mnie wciągnęła. W końcu świat W40k. Grafika jest prosta ale myślę że klimat oddaje. Co jest ciekawe w grze zawartych zostało ponad 100 jednostek co widać podczas grania. Oprócz podstawowej kampanii jest możliwość wyposażenia gry w dodatki które oferują po 10 nowych misji. O ile się nie mylę na chwilę obecną dostępne są 3 dodatki co daje +30 misji. Gra ma także dodany edytor i można dodawać nawet własne scenariusze, warto odwiedzić forum gry. Oczywiście polecam grę Armageddon ;)
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic