Post 14 lip 2015, o 21:14

Świerkocin - Zoo Safari

Podzielę się miejscem, które odwiedziłem całkiem niedawno ;) Chodzi o Zoo Safari w Świerkocinie oraz o Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich, które znajdują się tylko kawałek od siebie i można zachaczyć je oba za jednym zamachem.Zoo Safari


Miejsce bardzo fajne. Jest wyznaczona trasa, którą pokonuje się jadąc samochodem gdzie zwierzęta biegają luzem, oraz piesze zoo gdzie zwierzęta są w klatkach, ale i także biegają luzem.

Obrazek

Trasę samochodem można pokonywać ile razy się chce więc jest to przyjemny odpoczynek po bieganiu po pieszym zoo ;) Zwierzęta są troche leniwe, ale miło popatrzeć na żywo na zwierzaki zwłaszcza jak wcześniej sie ich nie miało gdzie oglądać ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piesze zoo to super sprawa. Choć niektóre zwierzęta po prostu muszą przebywać w zamknięciu to wszystko się dobrze prezentuje. Zagroda z kozami jest niewątpliwie najbardziej popularna ponieważ można tam wejść i biegać między nimi, a także je karmić co sprawia, że wszystkie zaczynają biec w stronę jedzenia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zoo zachęca do odwiedzania reklamą o białych lwach. Lwy oczywiście leniwe i ciężko trafić na jakieś ich biegi i ryki ;) W sumie nic tam nie mają do roboty.

Obrazek
Obrazek

Zwierząt jest bardzo dużo. Trzeba sobie zarezerwować kawałek dnia na zwiedzanie wszystkiego na spokojnie oraz na przejechanie trasy samochodem kilka razy. Na terenie zoo znajduje sie także teren z wesołym miasteczkiem i atrakcjami dla dzieci żeby dorośli także mogli odpocząć ;) Na terenie jest także ciekawy automat gdzie sami możemy sobie wybić pamiątkowy medalik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie polecam miejsce jako dobre na wekendowy odpoczynek i relaks ;)
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic