Post 18 wrz 2015, o 11:37

Wrażenia z Bety!



Obrazek

Ach HeartStone Beta :) Ogólnie dla mnie świetna gierka, choć można by zrobić z tego kolosalnie lepsze dzieło, a nie tylko rzucanie kartami między graczami na macie. Mam nadzieję że to tylko dlatego że to Beta i dlatego jest skrojona. Oceniając Betę jest super. Wciąga i ma klimat WarCrafta (choć w sumie WoW'a można powiedzieć bo spotykamy się w niej ze wszelkiej maści stworami które tam też spotkamy, tyczy się to też bosów). Polski dubbing na bardzo dobrym poziomie. Czuć jednak klimat nowego Bliza, a chodzi mi o kolorową graficzkę. Ci co psioczą, że taki Torchlight wysiada bo co to jest i że Diablo 3 rządzi napewno do tej gry nie zasiądą bo jest to właśnie kolorowa tęczowa kraina heh. Widać nowy Bliz ma teraz taki styl czyli 3D kolorowe. Mnie osobiście to nie przeszkadza. Dla mnie gierka wygląda bardzo dobrze i jest to świetna logiczna karcianka :D

Zaczynajmy z tym co mogę pokazać. Po odpaleniu gry dostajemy komunikaty z zadaniami do wykonania, jeżeli jakieś posiadamy.

Obrazek

Następnie wywala nam Menu ;) Nie zbyt skomplikowane. Po środku tryby gry i działania z talią i kartami, po prawej ilość złota oraz opcje, a po lewej lista kolegów i Sklep. Co Sklep? Tak Sklep, on się rzuca od razu w oczy. Ale sprawdźmy co w opcjach.

Obrazek

Szału nie ma :P Mega skrojona wersja wyboru wyświetlanej grafiki i suwaczki do głosności dźwięku. Nosz prawie jak w mini logicznych gierkach heh. W sumie nie ma czego oczekiwać bo w grze się za dużo nie wyświetla. Nie sprawdzałem wymagań, ale pewnie zbyt dużych nie posiada. Dodatkowo można sobie zobaczyć jeszcze raz Intro lub poczytać nazwiska autorów. Ok idźmy do Sklepu.

Obrazek

No cóż, nie chce mi się rozpisywać o sklepie, ja z niego nie skorzystam, a na pewno nie w Becie :P Wiadomo coś musiało być co by ściągało kasę z ludzi bo by to nie była gra nowego Bliza. Widać do czego służy Sklep. Do kupna pakietów kart. Wydawanie real money na własne ryzyko :P Idźmy dalej.

Obrazek
Obrazek

Obok sklepu mamy coś w rodzaju okna z naszym Info (Statystyki?). Mamy tu podane poziomy postaci, które expimy oraz zadanka do wykonania i medale, które zdobywamy expiąc siebie czyli wygrywając pojedynki, które to są liczone w przypadku wygranej. Idźmy dalej.

Obrazek

Miejsce do otwierania pakietów kart. Pakiety kart otrzymujemy jako prezenty np za zadanka lub kupując za kasę. W pakietach jest po kilka kart i oczywiście się nam losują jakie dostaniemy. Można trafić na rzadkie karty jak się ma szczęście. Pakiety sobie wrzucamy w tym miejscu i pojawiają nam sie karty, które odwracamy.

Obrazek

Wchodząc do Moja Kolekcja ukazuje się nam księga wszystkich naszych kart. Na start ma się sporo kart podstawowych i dopiero z czasem zdobywa się nowe i rzadkie karty. W tym miejscu możemy zbudować sobie własną talie z dostępnych tu kart. Kart w talii można mieć max 30. Zwykłe karty można mieć podwójnie w talii, a rzadkie tylko po jednej. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji żeby podczas pojedynku komuś się karty skończyły i ciekawi mnie czy jest to możliwe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Są tu jakieś dodatkowe opcje, których jeszcze nie odkryłem takie jak zamiana karty w pył oraz tworzenie kart. Jak na razie muszę nazbierać materiałów :P

Obrazek
Obrazek

No i zaczyna się to co najważniejsze czyli rozgrywka. No trybów gry od groma :P Zacznijmy od dołu. Arena jest to miejsce gdzie za kasę z losowych 3 postaci wybieramy jedną i z losowych kart wyświetlanych po 3 wybieramy sobie po jednej i budujemy talię, aby w końcu zagrać z losowymi real graczami. Co do wygrania to jeszcze nie wiem ale exp na pewno ;)

Obrazek

Trening jest to miejsce gdzie zaczynamy grę. Mamy tu wszystkie postacie i odblokowujemy je pokonując je w grze. Po pokonaniu wszystkich odblokowuje się również poziom trudności Ekspert. Z pomocy gry, która nam się wyświetla można się dowiedzieć że od poziomu 10 postaci nie zdobywamy już zbyt dużo expa, ale za to za grę z real graczami będziemy mieć go więcej.

Obrazek
Obrazek

Pojedynek, czyli gra z real graczami ;)

Obrazek

Wybieramy postać i przechodzimy dalej gdzie nasz przeciwnik zostaje wylosowany. Losowanie? No, a gdzie jakieś umawianie się na grę? Co to ma być? Ask Blissard :P Może to dlatego że Beta. Dodam, że zawsze wylosowuje się nam Godny Przeciwnik ale wpisy na kole czasem są ciekawe ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dostajemy Przeciwnika :)

Obrazek

Na początek rzut monetą o to kto zacznie. Ten co zacznie jest pierwszy. A ten co przegrał i jest drugi dostaje dodatkową kartę oraz jedną kartę free z kryształem many :P Toż to oszustwo hehe. Pociągnięte karty z talii na początku można jeszcze wymienić zanim się zacznie grę.

Obrazek
Obrazek

Teren rozgrywki nie jest wielki i nie jest jakoś rozbudowany. Szału nie ma :P To co rzuca się w oczy to HP bohaterów. Każdy ma po 30 hp. Nie jest mi wiadome czy to się kiedyś zwiększa, ale wydaje mi się że nie bo można by grać i grać i grać z jedną osobą.

Obrazek

Bardzo ważne są Kryształy Many. Co turę dostajemy o jeden więcej. Zaczynamy z 1. Druga tura mamy 2, trzecia tura mamy 3 i tak aż do 10. Mana oczywiście jest potrzebna do tego żeby móc używać kart oraz do użycia specjalnych zdolności bohaterów.

Obrazek

Specjalne zdolności widać po prawej stronie ikony postaci. Każda postać ma inną. Dodatkowo po lewej stronie ikony postaci można mieć dodatkową broń pozyskaną z kart.

Obrazek

Przyzywane stwory układają się w linii poziomej. Maksymalnie można mieć 7 na macie.

Obrazek

Ważne podczas rozgrywki są stwory z dodatkowymi zdolnościami jak to że mogą od razu zaatakować albo z Prowokacją która zmusza potwory przeciwnika do ataku najpierw tej karty zanim zaatakują nasza postać. Oczywiście zdolności jest od groma.

Obrazek

Z lewej strony maty mamy coś jak dziennik zdarzeń. Wszystko można sprawdzić w razie jakby ktoś zerknął w tv podczas gry heh.

Obrazek

Wygrana się zapisuje w liczniku wygranych oraz dostajemy expa. Oczywiście za przegrane też dostajemy expa.

Obrazek

Jeśli przypadkiem zrobimy jakieś zadanko to dostajemy dodatkowe nagrody.

Obrazek

No cóż, co tu jeszcze dodać. To powinno wystarczyć. Warto zagrać. Mam nadzieję, że pełna wersja będzie mocniej rozbudowana i czekam na wyjście Finałowej wersji HearthStone :D


Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic