Post 18 wrz 2015, o 15:01

Diablo 3 - Starter Edition

Obrazek
_

Dzięki użytkownikowi z forum ID o nicku bialy69 mam okazję testować wersję Diablo 3 Trial. W tym miejscu specjalne podziękowania dla tego użytkownika za Guest Pass'a, którego od niego dostałem :)
_

Zachęcam do wypowiadania się w tym temacie na temat wersji Trial.
_


Pierwsze moje zetknięcie się z D3 tak naprawdę zniechęciło mnie do tej gry. W oczy rzucają się same minusy. Nieprzyjazny interfejs inny od poprzedniej części. Brak niektórych funkcji. Lagi. Spore podobieństwo do WoW'a.

Gram na laptopie i w ustawieniach musiałem wszystko wybrać na najgorsze żeby gra chodziła (powiedzmy) płynnie. Ustawianie na lepszą jakość grafiki powodowało zwolnienie gry, coś jakby zwolnione tempo. Wszystko działo się na ekranie bardzo powoli :P Dobrze więc przetestować sobie Trial'a przed kupnem gry. Nie ustrzegłem się jednak, zmniejszając grafikę, takich rzeczy jak teleportowanie się mobków. Idą sobie w moją stronę a za chwilę myk już przy mnie i mnie walą. Wydaje mi się że to wina przesyłania więc warto mieć dobry internet. Może to być też wina serwów bliza co jest możliwe.

Plusem tej gry jest oczywiście to że wciąga tak jak poprzednie części. Jak już się ją odpali to nie da rady przerwać :P Ciągle chce się przeć dalej i szukać przedmiotów, na które ta gra jest nastawiona. Trial oczywiście jest krótki ale nie do przesady. Jest kilka zadanek po drodze do bosa i czyszcząc każdy lvl całkowicie z mobków można dojść do bosa z lvl'em 10 a czas rozgrywki wynosiłby ok. 4 godzin (podkreślam bez biegnięcia na pałkę tylko z przeszukiwaniem wszystkiego co się da).

Obrazek

Co mi się mocno nie spodobało? Otóż to że zabiłem końcowego bosa i wylogowałem. Później zalogowałem i zabiłem kilku mobków i wylogowałem. Postanowiłem się dołączyć do ludzi ubijających bosa. Zalogowałem, ubiliśmy go i wylogowałem. Zalogowałem sam i jakie było moje zdziwienie?! Stałem tą moją postacią, wszystko było ok, oprócz tego że stałem na początku gry i nie miałem żadnych questów zrobionych tak jakbym grał od nowa. Czy to jest spowodowane tym, że raz zagrałem z kimś?! Według mnie beznadzieja jeżeli jest tak, że jak zagrasz z kimś to potem sam będziesz musiał robić wszystkie questy od nowa. Całą grę od nowa przechodzić?! Masakra XD

Odpowiedź: Po dołączeniu do gry drużynowej plik save się nadpisuje lub coś w tym stylu i stąd postać zaczyna od początku. Questy wykonane zapisują się na liście questów i przed wejściem do gry można wybrać odkąd chce się zacząć grę. Jednak trzeba zacząć od ostatniego wykonanego questa.

Obrazek

Na każdej mapce w Diablo 3 znajdziemy unikalnego bosa oraz grupkę czempionów. Są oni ustawiani losowo i nie ma 100% pewności że trafi się zawsze na tego samego bosa. Jedynym wyjątkiem są bosiarze którzy wpisani są w questy. Tych zawsze spotkamy w tych samych miejscach przechodząc grę. Według bliza największą szansę na wydropienie dobrych itemów mają właśnie czempioni i bosiarze unikalni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Znaleźć jakieś unikatowe lub rzadkie przedmioty nie jest łatwo. Rzadkie wypadają dosłownie rzadko a legendarne (unikatowe) chyba wręcz raz na wieczność. Zapewne dopiero na wyższym poziomie trudności łatwiej o lepsze itemy.

Obrazek

Ciekawym dodatkiem do gry są osiągnięcia (zerżnięte z WoW'a). Zbierając je otrzymujemy punkty i odblokowujemy kolejne elementy do wykonywania sztandarów.

Obrazek

Ta gra to jednak nie single player. W D3 najważniejszy jest multi i to właśnie taką grę polecam ;) Chociaż strasznie umoczyli tym że nie ma singla no i przynajmniej Lan'a no ale trzeba to przeboleć. Multi>Single ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic