Post 10 lip 2015, o 11:51

"The Whispered World"

Obrazek


The Whispered World


The Whispered World to klasyczna gra przygodowa typu point&click, opracowana przez niemiecką grupę Bad Brain Entertainment. Program utrzymany jest w niezwykle sympatycznej konwencji baśniowego, groteskowego fantasy i przyozdobiony został ręcznie rysowaną, animowaną szatą graficzną pracującą w pełnym 2D i wykorzystującą rozdzielczość 1024x768. Scenariusz gry i interakcja z postaciami pełna jest humorystycznych akcentów i zabawnych sytuacji, co w połączeniu z mocno przejaskrawionym światem przedstawionym i oryginalnymi zagadkami zapewnia lekką i bezstresową rozgrywkę nie tylko fanom gatunku.

Głównym bohaterem The Whispered World jest mały i zaradny chłopiec imieniem Sadwick, który należy do rodziny o cyrkowej tradycji, a na scenie wciela się w postać klauna. Co ciekawe, rodzinka Sada (z której na początku poznajemy pradziadka Grampsa i starszego brata Bena) lubi korzystać ze scenicznych kostiumów na co dzień, więc komiczny ubiór bohatera towarzyszy nam niemal nieprzerwanie. Spokojne życie chłopca, które do tej pory sprowadzało się do wędrowania po krainie i rozśmieszania widzów, ulega jednak sporej zmianie, odkąd pewnej nocy w swoich snach spotkał niebieskiego potworka, który zapragnął pokazać mu fragment dalekiej drogi do oświecenia. W celu ostatecznego wyjaśnienia tego tajemniczego snu, Sadwick postanawia opuścić wędrowną trupę i wyruszyć w podróż do nieznanego, fantastycznego świata. Nie jest jednak sam – niemal przez cały czas towarzyszy mu groteskowy, zielony towarzysz-robal, o imieniu Spot, który może budzić pewne skojarzenia z „wielonożną skrzynią”, obecną w równie zabawnych, wydanych wiele lat temu grach z serii Discworld. Patent z wykorzystaniem postaci bezpośrednio towarzyszącej głównemu bohaterowi nie jest w gatunku czymś zupełnie nowym (doskonałym przykładem znakomitego wykorzystania tego pomysłu jest absolutny klasyk – gra Sam & Max Hit the Road, wydana w 1993 roku przez LucasArts), jednak w przeważającej większości wpływa bardzo korzystnie rozgrywkę i daje użytkownikom multum nowych możliwości. Zresztą, sam wygląd Spota oraz to, co robi z nim Sadwick, mają wspólnie wielki potencjał do wprawiania gracza w dobry humor.

Grze towarzyszy klimatyczna oprawa dźwiękowa, dobrze uzupełniająca oprawę wizualną. Losami naszego dzielnego klauna kierujemy za pośrednictwem raczej standardowego interfejsu – lewym klawiszem myszy wskazujemy miejsce, do którego ma się udać Sadwick, zaś przytrzymując ów klawisz na przedmiocie otwieramy menu, z którego wybieramy jedną z trzech możliwych do wykonania czynności (rozmowa, przyglądanie się, działanie). Prawy przycisk myszy odpowiedzialny jest za otwieranie ekwipunku. Jak więc widać, programiści zdecydowali się skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i oprzeć się na oryginalności fabuły.

Źródło


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


BishoYo: Właśnie ukończyłem. Świetna gra. Na początku jak ją odpaliłem to wydawało mi się że gra do mnie nie przemówi. Nie wiem dlaczego pierwsze wrażenie było słabo. Troszkę się tam poruszałem w grze i zaczęła wciągać. Nie mogłem przestać grać. Ogólnie gra w miarę do przejścia. Niektóre lokacje są proste a czasem jest tak że się krąży i szuka co tu zrobić. Łamigłówki są raczej proste. Poziom trudności dla mnie w porządku. Grafika bardzo ładna. Jak się ma poczucie humoru to i z dialogów można się pośmiać. Polecam ludziom lubiącym przygodówki. Czekam na część drugą ;) Tym którzy ukończyli The Whispered World polecam pobrać sobie demo które jest jakby pierwszą wersją tej gierki taką roboczą gdzie grafika się róźni od ostatecznej wersji. Ot taka ciekawostka. Pobrać demo można TU.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic