Post 25 cze 2015, o 16:23

"Phantasmagoria"

Obrazek


Phantasmagoria


Phantasmagoria to gra przygodowa, zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu, gatunku zdobywającego popularność w połowie lat dziewięćdziesiątych, głównie ze względu na olbrzymią pojemność nośnika CD. Program pozwala nam się wcielić w postać Adrianne Delaney, która wraz z mężem wprowadza się do opuszczonej rezydencji Carnovash, pozornie malowniczej, w rzeczywistości jednak skrywającej potworną tajemnicę. Mimo oklepanego w wielu horrorach schematu – stary dom, niewinna kobieta i opętany mąż, Phantasmagoria potrafi skutecznie trzymać w napięciu. Duża w tym zasługa scenarzystów, którzy po kawałku odkrywają przed nami elementy ponurej historii, by wreszcie, w wielkim finale uderzyć z ogromną siłą.

Gra autorstwa Roberty Williams z firmy Sierra, posiada dużą ilość scen FMV, nagranych przy udziale żywych aktorów w technice blue-box. Wszystkie wnętrza zawarte w programie są już jak najbardziej wirtualne, ale trzeba przyznać, że prezentują się one wyjątkowo naturalnie. Ze względu na wykorzystanie krótkich przerywników filmowych, Adrienne nie porusza się tak jak w tradycyjnych przygodówkach. Po prostu wskazujemy za pomocą kursora obiekt, który nas interesuje i reszta odbywa się już automatycznie.

Gra podzielona jest na siedem dni, które dla wygody gracza umieszczono na oddzielnych kompaktach. Rozgrywkę możemy rozpocząć w dowolnej kolejności, wybierając interesujący nas rozdział. Jak na konserwatywną w tych sprawach Sierrę, takie posunięcie naprawdę zaskakuje, ale trzeba jednak pamiętać, że tylko gra od początku pozwoli nam w pełni zrozumieć sytuację Adrienne i wszystkie tajemnice, których systematyczne odkrywanie podsyca specyficzną atmosferę. O ile przez pierwszych sześć dni możemy spokojnie eksplorować rezydencję, tak siódmego, w wielkim finale, dużo zależy od szybkości z jaką wykonujemy dane czynności. Jeśli komuś Phantasmagoria wyda się zbyt trudna, może skorzystać z systemu podpowiedzi, który jest dostępny na głównym ekranie.

Źródło


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


BishoYo: Świetna przygodówka. Gierka ma 20 lat a wciąż potrafi być wciągająca. Wszystko zbudowane w formie filmu. Tak jakbyśmy sami decydowali o tym jak się potoczy los bohaterki. Jedyny minus gry dla mnie to jest ona zbyt krótka. Za szybko można ją przejść jak dla mnie. Wielka szkoda ;) Polecam wszystkim!
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic