Post 23 cze 2015, o 20:43

"Command & Conquer: Red Alert 3 + Uprising"

Obrazek


Command & Conquer: Red Alert 3


Command & Conquer: Red Alert 3, to kolejna, trzecia już odsłona doskonałej serii strategii czasu rzeczywistego, przez wielu fanów tego gatunku uważanej za jego czołowego reprezentanta. Premiera poprzedniej części gry miała miejsce ponad 7 lat temu, nic więc dziwnego, iż „trójka” oprócz wielu nowości, również pod względem oprawy wizualnej dotrzymuje kroku najnowszym produkcjom na rynku.

Fabuła Red Alert 3 koncentruje się wokół alternatywnej wersji historii – zdesperowani przywódcy Związku Radzieckiego postanawiają przenieść się w przeszłość aby zmienić bieg wydarzeń i przywrócić świetność Mateczce Rosji. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem – została stworzona nowa oś czasu, w której technologia wyewoluowała w zupełnie inną stronę niż w naszej rzeczywistości. Co więcej, na wschodzie powstało nowe supermocarstwo – Imperium Wschodzącego Słońca, które obok Sowietów i Aliantów stanowi jedną ze stron potężnego konfliktu zbrojnego – kolejnej wojny światowej.

Skoro mamy 3 strony konfliktu, mamy również tyle samo kampanii do rozegrania, a każda z nich zamyka się w 9 misjach. Co ciekawe, kampanie można ukończyć samotnie, bądź też zaprosić do współpracy kolegę i rozegrać walki w trybie kooperacji. Jeśli zdecydujemy się na grę w pojedynkę, nasze działania wesprą algorytmy sztucznej inteligencji sterujące dowódcami o różnych osobowościach. Poszczególne armie różnią się jednostkami bojowymi, a te czasami prezentują się dość oryginalnie, żeby nie powiedzieć dziwacznie – o ile bowiem delfiny wykorzystywane były już podczas znanych nam wojen, o tyle uzbrojone niedźwiedzie nie trafiają sie zbyt często. Ale to przecież historia alternatywna – nie dziwi więc wykorzystanie technologii Tesli w sztuce wojennej, transformujące się czołgi czy pływające wyspy – twierdze. Dodatkowo każda jednostka posiada zdolności specjalne – przykładowo zamrożenie wrogich oddziałów czy „rzucenie” niewidzialności na sojuszników może być bardzo przydatne podczas walk. Bitwy toczą się na lądzie, w powietrzu i na wodzie, nie można więc narzekać na jednostajność terenów oddanych do naszej dyspozycji.

Jak widać autorzy gry postawili w swojej produkcji sporo pytań z gatunku „co by było, gdyby...?”. Co by było, gdyby wszelkie najdziwniejsze projekty naukowe i eksperymenty przeprowadzane na przestrzeni ostatnich 70 lat dałyby oczekiwane rezultaty? Gdyby udało się podróżować w czasie czy teleportować się? Właśnie na wszelkie tego rodzaju pytania odpowiedzieć możemy sami, dowolnie kształtując kierunek rozwoju konfliktu w Command & Conquer: Red Alert 3.

Źródło


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek


Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising


Uprising to pierwsze samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Red Alert 3. Autorzy postanowili wzbogacić historię znaną z podstawowej wersji swojego dzieła. Dodatek skupia się więc na wydarzeniach następujących po zakończeniu trzeciej odsłony gry, przedstawiając dalsze losy trzech mocarstw. Możemy więc pomóc wycofującym się Sowietom, wesprzeć Imperium Wschodzącego Słońca w próbach odzyskania honoru i pozycji oraz zmierzyć się z wszechogarniającą korupcją i dwulicowością w szeregach zwycięskich Aliantów.

Dodatek oferuje trzy małe kampanie, po jednej dla każdej z wymienionych frakcji. Czwarty zestaw misji przedstawia natomiast wydarzenia z przeszłości jednej z czołowych postaci Imperium Wschodzącego Słońca, czyli komando Yuriko. Oprócz tego, autorzy przygotowali specjalny tryb zwany trybem wyzwań. Składa się on z 50 misji o różnym stopniu trudności i opartych na unikalnych zasadach, w których walczymy z dziewięcioma dowódcami. Na potrzeby add-onu opracowano również kilka nowych jednostek i wiele innych pomniejszych elementów.

Warto również wspomnieć, że w dodatku możemy obejrzeć świeżą porcję przerywników filmowych z prawdziwymi aktorami, które były też cechą charakterystyczną podstawowej wersji gry. W ich nagraniu wzięło udział wiele gwiazd, a wśród nich chociażby panie Ivana Milicevic i Gemma Atkinson.

Źródło


Obrazek

BishoYo: Dawno nie grałem w strategie więc trzeba było sobie odświeżyć temat a że mam zaległe akurat gry z serii Command & Conquer to musowo musiałem w końcu po którąś sięgnąć. Dobrze wspominam część drugą Red Alert dlatego zdecydowałem się zagrać w 3. Wrażenia średnie. Grafika jakaś taka unowocześniona przypominająca 3D zamiast ładnie malowanej cieszącej oko. Historia przedstawiona w podstawie też jakoś mnie nie urzekła. Zwłaszcza historyjka Rosjan. Jakaś taka słaba i czuje sie po niej niedosyt. Misje w miarę ok chociaż można było lepiej wszystko przygotować i przemyśleć żeby były ciekawsze. Duzo lepiej prezentuje się dodatek Przebudzenie. Jest mało misji ale za to są dobrze przemyślane i nie mamy tam jedynie bitki na zbudowanie bazy i armii jednostek. Są nowe jednostki specjalnie wymyślone na potrzeby misji i to już coś może o nich powiedzieć. Fabuła jest w miarę w porządku. Co najciekawsze dodatkowo poza stronami konfliktu mamy dodatkowe misje dla psionicznej jednostki Imperium Wschodzącego Słońca. Poruszamy się nią w misjach jak w grze cRPG i używamy jej zdolności które w trakcie gry rozwijamy. Jest to zdecydowanie najciekawszy element dodatku. W sumie jako fan serii Command & Conquer polecam zagrać żeby zaznajomić się z kolejną odsłoną Red Alert. Zdecydowanie polecam zaopatrzyć się też w dodatek który na pewno wynagrodzi tym którym podstawa wyda się słaba.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic