Wreszcie wziąłem się za skile w Diablo 2 :mrgreen: Przywołałem do życia pomysły ze starego moda WYE z bronią palną i wreszcie prawidłowo zrobiłem skile pod tą broń. Zmieniłem skile u każdej postaci. Alchemic + zmiany z New Nightmare to najlepszy mod jaki mi wyszedł do Diablo 2 :mrgreen: Ostateczna wersja New Nightmare posiada numer 1.2.- ] New Nightmare 1.2 [ -


BishoYo - 2010-2016

New Nightmare to dodatek do moda Alchemic. Dotyczy on głównie postaci. Zmienia on umiejętności i nazwy postaci. Umiejętności mają nowe ikony. Do moda została dodana broń palna i granaty. Broń palna jest zamiast łuków i kusz więc zostały one zlikwidowane. Granaty są zamiast mikstur do rzucania więc one także zostały zlikwidowane. Jedna z postaci w grze posiada umiejętności dla broni palnej. Dla broni palnej jak dla innych broni jest sporo unikatowych odpowiedników. Mod wprowadza także trochę drobnych zmian co do gry. Większość dodatków i pomysłów została wzięta ze starego moda o nazwie World Youth En, jednak wszystkie zmiany zostały usprawnione tak żeby gra była grywalna. Ponieważ New Nightmare opiera się głównie na modzie Alchemic dlatego też po bardziej szczegółową listę zmian co do gry odsyłam do opisu tego moda. Wersja finalna moda New Nightmare posiada dodanych wiele sekretów i Eventów dzięki czemu gra się ciekawiej niż w moda Alchemic. Jako finał dodano do wyboru także możliwość włączenia Eventa Wielkanocnego oraz możliwość gry w większej rozdzielczości z ExpRes'em.


- ] Alchemic 3.0 [ -


BishoYo - 2007-2016

Wersja 3.0 ma wiele poprawionych błędów co do poprzednich wersji, poprawione są błędy utrudniające przejście gry, nowa wersja jest grywalna, można spokojnie przejść grę bez problemów. Dodanych jest także kilka nowych rzeczy jak przedmioty czy sekrety. Dzięki temu wszystkiemu, poprawkom, zmianom i nowościom wersja 3.0 jest uznana za inną wersję gry. Jest to ostateczna wersja tego moda. Jako finał dodany został także do wyboru ExpRes zwiększający rozdzielczość.


Spis zmian, które wprowadza pierwsza wersja Alchemic :


1) Mapki :

A) Zmiana połączeń mapek;
B) Zmiany w wyglądzie już istniejących mapek;
C) Dodane nowe mapki (ponad 100 dodanych);

Ponieważ chciałem żeby gra wyglądała zupełnie inaczej zmieniłem miasta i inne ważne miejsca, oraz zmieniłem połączenie, więc teraz na początku drogi nikt nie będzie znał. Dodałem dużo nowych miejsc w grze, także ukrytych, więc będzie co odwiedzać.


2) Potworki :

A) Zmiana wyglądu wielu ważnych potworków;
B) Zmienione nazwy wielu ważnych potworków;
C) Dodane nowe potworki (połowa ma własne unikalne dźwięki);
D) Dodani nowi bosowie;

Zmian w potworkach jest dużo ponieważ zmieniłem wszystkich npc'ów w miastach i nie tylko, wszystkich bossów, oraz dodałem mnóstwo nowych stworków. Wszyscy npc'e mają zmienione imiona, bosowie też więc gra będzie trochę inna ;) Npc'e mają też odrobinkę zmienione teksty co do questów.


3) Przedmioty :

A) Nowe przedmioty setowe (komplety, zielone);
B) Nowe przedmioty unikatowe (złote);
C) Dodany worek na runy i worek na klejnoty;
D) Dwa nowe klejnoty;
E) Dodane magiczne strzały i magiczne bełty;
F) Dodane magiczne zwoje;
G) Dodane magiczne mikstury;
H) Talizmany są rzadkie (żółte) i unikalne;
I) Trochę przedmiotów do kostki;
J) Dodany nowy przedmiot: tatuaż;
K) Nowe przedmioty z opisem;

Przdmiotów dodanych jest oczywiście bardzo dużo :) Zmian też trochę jest np aktywne magiczne strzały i bełty, mogą być też rzadkie (żółte). Wywaliłem jeden pierścień z ekwipunku i teraz wkłada się tam tatuaż, nowy przedmiot w grze, który robi się w kostce. Oczywiście dodanych jest dużo unikatów i setowych przedmiotów, oraz wiele innych które bedą potrzebne do kostki lub nie ;)


4) Umiejętności :

A) Dodana 4 strona ze wspólnymi umiejętnościami;
B) Zmienione ikony oraz niektóre umiejętności odrobinę upgrade'owane ;)
C) Dodana nowa wlaściwość 'złość' od której zależna jest jedna umiejętność;

Na 4 stronie każdy ma prawie wszystkie umiejętności takie same oprócz jednej. Jedna umiejętność to przyzwanie potworka i każdy ma innego. Jedna umiejętność jest zależna od nowej wlaściwości postaci która wzrasta w miarę zabijania potworków.


5) Reszta zmian :

A) Nowe recepty do kostki (jest spis);
B) Nowe słowa runiczne (jest spis);
C) Najemnicy mają wygląd graczy i nowe umiejętności, oraz pełny ekwipunek, mogą także nosić różne bronie;
D) Poziom trudności leciutko zwiększony;
E) Zmienione wyposażenie na start dla graczy;
F) Można dojść do 100 poziomu i doświadczenie rośnie na każdym tak samo;
G) Powiększony jest ekwipunek, kostka oraz skrzynia;
H) Teraz jest pełny opis własciwości w oknie postaci;
I) Zmienione ceny u kupców oraz ich wyposażenie;
J) Kapliczki są lekko zmienione;
K) Nowe przydomki postaci;
L) Zmieniony wygląd zabójczyni;
M) Dużo jest zmienionej grafiki w grze;
N) Dodanych jest trochę nowych dzwięków;
O) Muzyka jest całkowicie podmieniona;
P) Na poziom dostaje się 7 punktów statystyk oraz 2 punkty umiejętności;
Q) Kilka filmów jest zmienionych;
R) Dodany jest uber quest z patcha 1.11;
S) Wszystkie sekretne questy i mapki są zmienione;

I inne zmiany, które ciężko spamiętać ;) Oczywiście sekretów nie zdradziłem żadnych, prawie ;)

Mod posiada konfigurator, dzięki któremu można moda aktywować lub deaktywować. Oznacza to, że nie potrzeba instalować wymaganego patcha 1.10, a można mieć wersję 1.13. Aktywujemy tylko moda i gramy po czym zamykamy grę, deaktywujemy moda i możemy włączyc grę z patchem 1.13 i sprawdzić co się dzieje na battle necie ;)


Miłego grania

BishoYo