Zasady Rozgrywek Diablomon


Do rozgrywek Diablomon potrzebujemy oczywiście kart.

Jedna rogrywka składa się z 3 rund. Jedna runda to walki 5 potworów czyli po 5 kart na jedną osobę. W sumie 3 rundy to suma 15 kart na osobę. Do każdej rundy wybieramy 5 innych kart niż do pozostałych.

Tak mogą wyglądać konfiguracje kart w zależności które ustawienie wybierzemy, nie można wybrać inaczej:

5 kart Common
4 karty Common + 1 karta Rare
3 karty Common + 2 karty Rare
4 karty Common + 1 karta Very Rare
3 karty Common + 1 karta Rare + 1 karta Very Rare
4 karty Common + 1 karta Promo
3 karty Common + 1 karta Rare + 1 karta Promo


Kolejność oczywiście jest ustalana przez gracza jak sobie ułoży karty. Każda karta przywołuje innego stwora więc można sobie wybrać kolejność. Nie mogą się jednak powtarzać identyczne karty. Każda karta musi być inna.

Jeden stwór walczy z jednym stworem drugiego gracza. Po skończonej walce stwór wygrany zostaje zabity przez graczy, lub następuje przelogowanie graczy jeśli stwór jest zbyt silny, i dopiero następuje walka kolejnych stworów.

Jeżeli stwór po przyzwaniu nie atakuje od razu przeciwnego stwora tylko biega za graczem i zostaje okładany przez stwora przeciwnego to jego strata, wszelkie obrażenia które otrzyma się liczą.

Jeżeli stwór po przyzwaniu zabije gracza to walka jest oczywiście kontynuowana a gracz uśmiercony przybiega na miejsce walk.

Zabicie przez gracza przyzwanego stwora, podczas gdy bieżąca walka trwa, oznacza poddanie bieżącej walki. Poddać walkę można też słownie.

W przypadku spotkania się dwóch bardzo mocnych stworów, których walka trwałaby nieskończoność, ogłoszony zostaje remis bieżącej walki.

Rundę wygrywa gracz którego stwory wygrają najwięcej walk na 5 przywołań.

W wypadku turnieju obaj gracze przed rundą pokazują sędziemu karty których użyją w odpowiedniej kolejności przyzywania, tak aby uniknąć oszustwa.

Podczas walk nie można posiadać przywołańców ani najemników, trzeba się ich pozbyć, ponieważ mogą one atakować przyzwane stwory.

Nie można posiadać żadnych aktywnych aur na postaciach, ponieważ mogą one wpływać na stwory lub przebieg walki.