Post 10 lip 2015, o 12:45

Maja Lidia Kossakowska - "Upiór Południa - Burzowe Kocię"

Obrazek

Burzowe Kocię

Autor: Maja Lidia Kossakowska
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Upiór Południa
Liczba stron: 256
Format: 125x195 mm
Oprawa: Miękka
Data wydania: Wrzesień 2009
Typ: Fantastyka

Opiekun Ogrodu, by posiąść wiedzę świata wystrugał oczy z pnia uschniętego Drzewa Życia i zastąpił nimi własne. Prawda go oślepiła. Wie wszystko, ale niczego nie pojmuje. Zapomniał, że Przestrzeń ma duszę...

Nie wytrzymasz... Umysł zniewolony kieratem przesłuchań, tortur i obezwładniającej świadomości klęski chce uciec. Umrzesz... Może już umarłeś. A może to tylko majaki dogorywającego komandosa? Odlot po lekach? Gdzie jesteś?

Intubacja! Adrenalina! Defibrylator! Strzał! Jeszcze raz!! Jeszcze!!! Tracimy go!!!!

Trzecia z czterech opowieści cyklu "Upiór Południa", zapisków znad krawędzi świata związanych wspólnymi motywami upału i demonów. Na upiorną kolekcję składają się: Upiór Południa. Czerń, Upiór Południa. Pamięć Umarłych, Upiór Południa. Burzowe Kocię, Upiór Południa. Czas mgieł.


Obrazek
BishoYo: Według mnie książka bardzo dobra. Nie dane mi było przeczytać jeszcze pozostałych książek z serii ponieważ Burzowe Kocię otrzymałem w prezencie, ale nie sądzę by były powiązane ze sobą fabułą ponieważ historia z książki ma swój początek i koniec. Opinie o książce są często negatywne i sugerują że pomysły autorki zostały zaczerpnięte od innych autorów. Ja aż tyle nie czytam żebym mógł powiedzieć że to już było ;) Dla mnie czytało się całkiem przyzwoicie. Historia wciągająca, bardzo szybko się czyta. Autorka pisze luźnym stylem wyglądającym momentami na młodzieżowy. Drążąc książkę byłem ciekawy co będzie dalej więc dla mnie książka godna polecenia. Fabuły nie będę zdradzał ;) Muszę powiedzieć, że początkowo myślałem iż jest to książka o tematyce wojennej, ale się miło zaskoczyłem :)
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic