FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

dzielenie przedmiotów na postacie

<<

elfiasty

Forumowicz
Forumowicz

Posty: 52

Dołączył(a): 13 sie 2016, o 14:08

Płeć: Mężczyzna

Post 13 sie 2016, o 14:11

dzielenie przedmiotów na postacie

Witam

wcześniej grałem na alchemic z rok może 2 lata temu pamiętam że była opcja przenoszenia przedmiotów między postaciami(wspólna skrzynka) czy na genesis da się jakoś przenieśc? czytałem w niektórych wątkach(np o wyzwaniach) że nagrody mogą służyć dalszym postaciom a w expres wyczytałem że uniemożliwia dzielenie złota na postacie... ale gram bez tego dodatku i nie widze możliwości dzielenia złota między postacie, czy ktoś może wyjasnić jak to jest? ;) szukałem w każdym wątku informacyjnym o genesis i nie mogę znaleźć nic.

Edit

oraz pytanie dodatkowe, w alchemic był limit odpalen gry z konfiguratora, czy w genesis tez cos takiego jest?
pytanie dodatkowe 2. zrobiłem postac na poziomie standard wklepałem, pare lvl i odpaliłem ją z poziomu łatwego po resecie umiejętności mogę dalej grać na standard, czy to tak powinno działać? czy to działa przez calą gre(tzn jak mam potrzebe moge gdzieś w piekle czy koszmarze zmienić staty i z summon kapłana zrobić typowego maga lub coś takiego? czy to tylko przy pierwszych kilku poziomach?
<<

BishoYo

Avatar użytkownika

Administrator
Administrator

Posty: 294

Dołączył(a): 9 sty 2015, o 15:19

Lokalizacja: Trzebież

Płeć: Mężczyzna

Post 16 sie 2016, o 10:51

Re: dzielenie przedmiotów na postacie

Witaj

Tak napisałeś że wygląda że już Genesis odpaliłeś i widziałeś co jest a czego nie więc jeśli czegoś nie widać to tego brak. Przenoszenie przedmiotów jest możliwe jedynie na Lan'ie. Nie ma dzielonej skrzyni. Nie ma też dzielonego złota. Jeśli chodzi o Wyzwania to Nagrody otrzymuje się na Lanie wybraną postacią lub przesyła się mailem save i na tej postaci otrzymuje się nagrodę. Wygląda to tak że możesz robić Wyzwanie jakąś postacią a odebrać nagrodę którą postacią chcesz.

Jeżeli jest licznik to jest limit odpaleń. Brak licznika jest jedynie w wersjach instalacyjnych.

Jeżeli chodzi o Tryb gry to między trybami można się swobodnie przełączać, po to jest to wymyślone, dzięki temu można sobie włączyć okolicznościowe Eventy które są tylko w wersji instalacyjnej i nie ma problemów z powrotem i grą na Lan'ie z kimś kto ich nie posiada. Jeżeli komuś gra sprawia problem w konkretnym momencie to może sobie przełączyć na tryb Łatwy i tam spróbować przejść ten kawałek. Tryby nie są opisane ale ogólnie na łatwym exp leci wolniej a na trudnym szybciej (plus oczywiście poziom trudności też jest inny) i na każdym trybie można dropnąć dodatkowe medale ustawione w dropie tylko na konkretnych trybach. Łatwego trybu bym nie polecał chyba że się jest naprawdę słabym graczem, sam się uważam za słabego gracza ale gram na standardzie. No chyba że np piekło sprawiało będzie problemy komuś to w każdej chwili może się przełączyć. Dodam jeszcze że z postacią się nic nie dzieje przy przełączaniu trybów i mapy się nie resetują.

Miłej gry życzę i w razie problemów pisz.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic

<<

elfiasty

Forumowicz
Forumowicz

Posty: 52

Dołączył(a): 13 sie 2016, o 14:08

Płeć: Mężczyzna

Post 21 sie 2016, o 20:29

Re: dzielenie przedmiotów na postacie

czyli przerzucić przedmioty da się ale tak jak na BN w sumie czyli trzeba znaleźć jelenia... a to juz wieksza filozofia czyli odpada, ok to rozumiem.

a co jak limit odpaleń zostanie osiągnięty ? koniec gry w genesis?

gram kapłanem. dla odstresowania od zawsze lubiłem pogrywać summonerem. tym razem jest to drobny mix, z zamiarem przestawienia w wiekszej mierze na magie ale dopiero z czasem... wcześniej próbowalem rozgrywki kurtyzaną ale na 17 lvl godzine bije grupke stworów którą kaplanem przeszedłem nawet nie zauważając jej mając 12-13 poziom....

w tej chwili kapłanem ganiam po 2 akcie czyszcze wszystko co się da i nie moge znaleźć tej kostki horadrimów, wszystkie jaskinie przeszukałem, włącznie z daleka oaza gdzie zdazylem znaleźć trzonek, teraz dymem po amulet , może po drodze sie uda znaleźć mialem wrazenie ze jaskinie pod miastem mają zawierać przejście do sal umarłych ale przechodzac te 6 mozolnych poziomów przez kilka razy nie znalazlem nic co by wyglądało jak przejście kurtyzana do 17 lvl znalazła kilkanaście mrocznych odłamków prawie 20 piekielnych do tego prawie 20 kart diablomon czy jak sie one zwą... a dla porównania kapłan na 23 ma 3 mroczne odłamki 1 piekielny i 2 karty... czy to dlatego że większośc modków zabijają sługi czy to kwestia farta? dla odmiany kapłanem na każdej lokacji wpadam na unikaty... na 23 lvl mam juz kilka unikatów podwojnie... a kurtyzana do 17 lvl znalazłem chyba tylko jeden unikat gdzies wyczytałem że MF nie działa z sługami, GF też nie? a eventowe przedmioty ? bo teraz mam zawachanie czy jest sens grać kapłanem jak z żadnego eventu nie będę mógł mieć użytku...

w spisie recept nie znalazłem sposobu tworzenia tatuaży. czy mam rozumiec ze robi sie je identycznie jak w alchemic?


edit.

nie mogę dodać punktu do umiejętności alchemia. jest jakaś umiejętnosc bierna wymagana do alchemi? mam wrodzona szybkosc, wytrzymalosc skore z zelaza i przypadkiem dodany szał i nie moge uzyskac alchemii a by sie przydala.
<<

BishoYo

Avatar użytkownika

Administrator
Administrator

Posty: 294

Dołączył(a): 9 sty 2015, o 15:19

Lokalizacja: Trzebież

Płeć: Mężczyzna

Post 22 sie 2016, o 11:35

Re: dzielenie przedmiotów na postacie

Przedmioty można przerzucić wiadomo. Tylko możliwości są ograniczone dlatego że popieramy tu grę bez oszukiwania i kopiowania. Np można jak się ma dwa kompy i ludzie zwykle używają tej metody do kopiowania przedmiotów co całkowicie odbiera przyjemność zdobywania nagrody jakakolwiek by ona nie była, jak się coś zbiera dłużej to bardziej się ceni znaleziska. Można też łącząc się z kimś przez hamachi. Jak by była potrzeba to chętnie pomogę coś przerzucić jak się zgada w czasie.

Jak limit zostanie osiągnięty w konfiguratorze to jedyna opcja wyboru to komunikat o kontakcie ze mną. Jest możliwość jednorazowego resetu do 0 jeżeli komuś się granie faktycznie spodoba bo istnieje Reseter do najnowszej wersji konifuguratora. Są też inne możliwości. Można od nowa wrzucić Diablo 2 i na to moda od nowa i tylko save sobie wrzucić i grać dalej. Można też sobie skopiować folder z Diablo 2 z modem i tą kopie trzymać aż licznik w podstawowej osiągnie max i wtedy sobie podmienić z tą skopiowaną i będzie można grać znów dalej tylko pamiętając o kopiowaniu save. No i, jeżeli ktoś stwierdził że Genesis jest bardzo dobrym modem i że będzie chciał w niego pograć na pewno długi czas, to można za wsparcie finansowe otrzymać wersję instalacyjną moda gdzie brak jest limitu i są dodatkowe okolicznościowe eventy, ale to info można znaleźć na stronie głównej w dziale Sklep.

Jeśli chodzi o postacie to ponieważ są zmienione, przebudowane w skilach, to trzeba pograć trochę i rozpracować sobie jakiś build. Ja osobiście grałem od początku Kurtyzaną. Wojownik, więc rozprawia się z potworami głównie pojedynczo, dotarłem do końca koszmaru, normalny poziom trudności to w sumie się przeleciało, jedynie bosiarze aktowi to dłuższa walka. Dalej na razie nie grałem bo się zastanawiam czy nie grać od nowa jako że w międzyczasie jak nią grałem to dodałem do moda różne eventy, przedmioty, bosów i innych rzeczy więc w sumie moja postać jest stratna o to co mogłaby znaleźć. Pewnie pogram od nowa znowu Kurtyzaną.

Nekromanta chyba zawsze był dla leniwych. Kapłan z summonami też sprawia takie wrażenie. Jak zauważyłeś skile magii ma nie bez powodu. Summony w grze służyć mają raczej za odwracanie uwagi potworów więc Kapłan powinien sam atakować. Trochę dropu specjalnego jest tak ustawione że trzeba wykańczać osobiście potwory, i dlatego Kurtyzaną znalazłeś więcej przedmiotów niż jak Summony wszystko niszczą. Ja tam zawsze przekonuje że lepiej grać tak żeby samemu też niszczyć moby bo się pozbawia tego dropu. Eventowe przedmioty są pod taki drop ustawione aczkolwiek nie w każdym evencie bo są różne eventy. Coś tam Kapłanem też znalazłeś więc nie jest tak że całkowicie nic nie znajdziesz no ale na pewno mniej. Do farmienia większej ilości przedmiotów eventowych bardziej się nadają wojownicy. Kapłan to raczej do przejścia szybszego moda a nie dla tych co lubią zwiedzać i kolekcjonować. Jak napisałeś Kapłanem dla odstresowania żeby szybko przejść. Jeżeli nekromantą grałeś w Alchemic no to też tam Cię trochę ominęło dropu, jako że tam pewnie tylko summony się bierze już bez żadnych ataków.

W spisie recept nie ma nic o tatuażach dlatego że tatuaży nie ma. Nie no w sumie są w jednej ukrytej lokacji w sklepie, ale się ich już nie robi. Ich miejsce zajęły Medale. Są medale które można zdobywać z eventów oraz medale które padają ze stałych bosów. Każdy stały boss może rzucić medal. Oczywiście jak się go zabije osobiście to jest taka szansa. Medale z eventów oczywiście mają więcej statów i są lepsze. To co znajdziesz w spisie recept dla Genesis to jest wszystko dla tego moda. Mogą być jeszcze jakieś ukryte recepty ale nie ma co patrzeć na spisy z innych modów.

Odpowiedź na punkt do skila Alchemii jest raczej na Forum. Należy odblokować skila kupując księge która do tego służy. Są one w 3 akcie.

Odpowiedź na to gdzie jest kostka też jest raczej na Forum. W Alchemic było chyba tak samo. Możliwe że sprawdziłeś wszystkie jaskinie ale w Zaginionym mieście jest chyba klapa przez którą się przechodzi i tam się idzie do kostki.

Zapomniałem dodać że obecnie warto się zaznajamiać z modem bo we wrześniu konkurs z nim związany. Natomiast dla tych co pograją dłużej i się nie znudzą prawdopodobnie w styczniu odbędzie się turniej polegający na wykorzystaniu znalezionych w modzie kart. W obydwu przypadkach będą oczywiście realne, namacalne nagrody rzeczowe.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic


Powrót do Pomoc!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron