Post 20 wrz 2015, o 12:20

MapleStory

Obrazek

MapleStory

MapleStory to darmowa gra MMORPG, w której rozgrywka jest ukazywana z perspektywy charakterystycznej dla dwuwymiarowych, side-scrollowanych platformówek. Tytuł został stworzony przez południowokoreańskie studio Wizet, natomiast za jego wydanie i rozwój odpowiada firma Nexon.

Akcja produkcji toczy się w uniwersum fantasy, nazwanym po prostu Maple World, na które składa się pięć głównych krain. Fabuła koncentruje się na postaci Czarnego Maga (Black Mage), czarodzieja tyleż potężnego, co złowrogiego, który został pokonany przed laty. Niestety, piątka herosów mogących pochwalić się tym czynem została uwięziona w magicznej bryle lodu, a z biegiem czasu coraz wyraźniejsze zaczęło stawać się widmo powrotu złoczyńcy. W obliczu nadchodzącego zagrożenia, bez nadziei na ratunek ze strony dawnych bohaterów, we wszystkich królestwach ogłoszona została powszechna mobilizacja i zaciąganie pod broń każdego, kto może się do tego nadawać.

W takich oto okolicznościach na arenę wkraczają postacie graczy, rozpoczynające przygodę jako żółtodzioby, lecz wraz ze zdobywaniem doświadczenia rozwijające swoje umiejętności, by ostatecznie urosnąć do rangi legendy. Chociaż na początku zabawy (po osiągnięciu dziesiątego poziomu doświadczenia) dostępnych jest tylko pięć klas postaci – wojownik, mag, łucznik, złodziej i pirat – to wraz z dalszym zdobywaniem punktów doświadczenia przez bohatera, przed graczem otwierają się liczne możliwości wyboru specjalizacji, dając w rezultacie wiele zróżnicowanych ścieżek rozwoju.

Osią rozgrywki w MapleStory jest przemierzanie świata i zabijanie zamieszkujących go potworów. Również zadania, które możemy otrzymać w jednym z wielu miast istniejących w Maple World, zazwyczaj dotyczą wyeliminowania konkretnego stworzenia. Nagrodą za zmniejszanie pogłowia monstrów są punkty doświadczenia, wirtualna waluta oraz elementy ekwipunku. Warto też wspomnieć o bossach, czyli wyjątkowo potężnych istotach, które pojawiają się w wybranych lokacjach. Zważywszy na zagrożenie, jakie sobą reprezentują, gracze mogą łączyć się w drużyny, by pomagać sobie wzajemnie w walce. Interakcja między uczestnikami zabawy może przybierać również inne formy, jak na przykład grupowanie się w gildie, zawieranie małżeństw i zakładanie rodów czy współzawodnictwo w rozmaitych minigrach.

Jak wspomniano, omawiany tytuł został okraszony dwuwymiarową oprawą graficzną, a sposób ukazania rozgrywki budzi skojarzenia z side-scrollowymi platformówkami – podobnie jak w nich, świat gry oglądamy tutaj, patrząc z boku. Warstwie wizualnej nadano pełen kolorów, rysunkowy styl, który może przywodzić na myśl kreskę stosowaną w anime.

Ponieważ zabawa w MapleStory nie wymaga uiszczania żadnych opłat, deweloper wprowadził do gry system mikropłatności. Jest on reprezentowany przez Cash Shop, gdzie za prawdziwą walutę możemy zaopatrzyć się w wyjątkowe awatary, unikatowe zwierzątka dla postaci, a także udogodnienia w korzystaniu z rynku służącego do oferowania swoich dóbr innym graczom.

Źródło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

BishoYo: Mega gra. Świetna i wciągająca. Miałem epizod grania w nią i polecam. Na razie do niej nie wracam bo wsiąknę :P Jeśli jednak będzie ktoś chętny do pogrania razem to ja chętnie. Jest to platformówka z elementami rpg. W grze mamy wiele postaci do wyboru, full przedmiotów, bardzo często są różne eventy w których zdobywamy fajne rzeczy. No i oczywiście gra z ludźmi, wszędzie się ludzie kręcą. Można zakładać własne gildie. Jest także sklep za real kasę z fajnymi dodatkami ale to nie jest wymagane. Ludzie często sprzedają takie itemy za gold w grze. Co się może przydać to jedynie sklepik żeby sprzedawać własny złom. Sprzedaż jest w tej grze świetna. Ogólnie gra bardzo mi się podoba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Strona MapleStory
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic