Post 1 paź 2015, o 16:10

"Quake 3: Arena + Quake 3: Team Arena"

Obrazek

Quake 3 - Arena

Ewolucja strzelanek z widokiem z perspektywy pierwszej osoby zaczęła się od typowych gier dla pojedynczego gracza, jednak szybko odkryto, że gry tego typu są doskonałe do rywalizacji pomiędzy żywymi graczami, najpierw poprzez modem i sieć lokalną, później głównie przez Internet. Kolejne tytuły udoskonalały coraz bardziej grę multiplayer, równocześnie coraz mniejszą wagę przykładając do trybu single player.

Jednak dopiero firma Id Software, twórca Wolfenstein 3-D, który zapoczątkował cały gatunek, zaproponowała w swoim najnowszym dziele Quake III: Arena rewolucyjną zmianę, polegającą na całkowitym zrezygnowaniu z trybu pojedynczego gracza. Co prawda można walczyć samemu z komputerowymi przeciwnikami, jednak należy to potraktować wyłącznie jako trening przed właściwą rozgrywką z żywymi przeciwnikami w sieci. Do wyboru mamy zarówno tryby walki indywidualnej, jak i zespołowej, zaś podobnie jak we wcześniejszych częściach otwarta architektura pozwala na tworzenie przez graczy własnych modyfikacji, tzw. MODów, często diametralnie różniących się od oryginału.

Źródło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Quake 3 - Team Arena

Pierwszy oficjalny pakiet dodatków do popularnej gry akcji Quake III Arena oferuje nie tylko więcej broni i map, ale także nowe możliwości prowadzenia rozgrywki. Team Arena zawiera rozbudowany system gier drużynowych, idący znacznie dalej niż zwykły Team Deathmatch. Gracze będą walczyć np. o utrzymanie strategicznych obszarów czy przebijać się do wrogiej bazy.

Jednym z nowych trybów gry jest Harvester, w którym będziemy musieli dotrzeć do obiektu znajdującego się w centralnym punkcie mapy, aby następnie odnieść go do wrogiej bazy. W innym trybie celem gry jest zniszczenie wrogiego obelisku, który powoli regeneruje się, gdy nie jest atakowany. Nowością są drużynowe power-upy umiejscowione w bazie danej drużyny i dostępne tylko dla jej członków. Umożliwia to budowanie zespołu składającego się z graczy o różnych umiejętnościach (np. zwiadowca - zwiększona szybkość, doubler - zwiększona siła).

- Kilka nowych map dla trybów: Capture the Flag i Deatmatch.

- Dwa nowe tryby walki: Obelisk i Harvester.

- Powrót klasycznej broni: chain gun, nail gun i proximity grenade launcher.

Źródło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekBishoYo: Ach stare dobre czasy. Pamiętam jak się przyniosło do domu grę i zaczęło sprawdzać płytkę. Nikt jeszcze nie przeczuwał że w tą grę będzie się tak zagrywać ze znajomymi. Świetna gra. Głównie multi choć można i z botami sobie pobiegać. Ja polecam każdemu, warto sobie pograć ze znajomymi. Podstawka rządzi, dodatek już tak do mnie nie przemówił chociaż mapki fajne. Na internecie zapewne można znaleźć full mapek, skinów i wszelkiej maści modów do tej gry. Sam nawet tworzyłem mody dla siebie. Quake 3 - po prostu warto. Obecnie gra jest możliwa także poprzez samą przeglądarkę ponieważ pojawił się taki wynalazek na necie pod tym adresem: Link.
Motto:
Spoiler:

Grupa

Alchemic